Przedstawiamy Państwu Laureatkę #12 naszej Nagrody R&D Impact – AXYZ Urszula Markowicz-Jureczko za możliwy pozytywny wpływ w przyszłości na społeczeństwo i gospodarkę przez realizację i popularyzację projektu pt. „Opracowanie nowego materiału ochronnego do celów profilaktycznych i regenerujących o optymalnych właściwościach przylegania do powierzchni ciała dzieci otyłych”

.Urszula Markowicz-Jureczko od lat działa w sektorze innowacji. Zebrane doświadczenia zawodowe z obszaru farmaceutycznego, medycznego i biotechnologicznego postanowiła rozwijać pod banderą własnej firmy. Dzisiaj realizuje m.in. wspomniany projekt, którego celem jest stworzenie plastrów dla dzieci otyłych. Jest on finansowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

Pomysł na opracowanie materiału ochronnego powstał z obserwacji i zauważonej potrzeby. Ból, jaki powstaje w wyniku otarć skóry, powoduje rezygnację z różnych form aktywności, co przekłada się na stan zdrowia. Projekt i jego finalny produkt będzie likwidował ograniczenia ruchowe dzieci i młodzieży.

Innowacyjność produktu przejawia się m.in. w braku rozwiązań dedykowanych dzieciom otyłym. Ma łączyć też kilka cech – elastyczność, wytrzymałość, ma działać nawilżająco i odprowadzać nadmiar wody i ciepła. To rewolucja, która zmieni życie codzienne otyłych dzieci i młodzieży.

Serdecznie gratulujemy pomysłu i trzymamy kciuki za dalszą realizację!