Laureatem #29 Nagrody R&D Impact 2022 jest Pan Adam Młyńczak!

Przyczyną trudności w gojeniu się ran są niedotlenienia, które powstają przez uszkodzone naczynia krwionośne. Ten problem rozwiązał Pan Adam Młyńczak, który stworzył pierwsze, dostępne do użytku domowego urządzenie do miejscowej terapii hiperbarycznej.

Taka terapia przyspiesza regenerację i odbudowę uszkodzonych naczyń krwionośnych. Zwiększona ilość tlenu we krwi to szybciej gojące się rany! Innowacyjna i przenośna komora od czasu powstania pomogła setkom pacjentów, którzy borykają się ze stopą cukrzycową, owrzodzeniami i trudno gojącymi się ranami.

Oxyter to gwarancja wyleczenia uszkodzonego obszaru skóry w domowym zaciszu. Codzienne podróże do specjalistycznych placówek, koszty związane z podróżą – te elementy zniknęły z życia wielu pacjentów, dzięki Oxyterowi.

Nagroda R&D Impact 2022 została przyznana Panu Adamowi Młyńczakowi „za pozytywny wpływ na podnoszenie jakości opieki medycznej przez stworzenie OXYTERA – pierwszego dostępnego do użytku domowego urządzenia do miejscowej terapii hiperbarycznej. Laureat prezentuje jednocześnie postawę nastawioną na aktywną promocję i upowszechnianie wagi korzyści wynikających z prowadzonych przedsięwzięć”.

Serdeczne gratulacje od całej Redakcji!