Laureatem #28 Nagrody R&D Impact 2022 jest Scanthesun🥳

ScanTheSun to aplikacja mobilna, która pomoże ocenić i zaprojektować instalację paneli fotowoltaicznych w taki sposób, aby zapewnić najbardziej wydajną pracę.

Aplikacja ScanTheSun powstała, aby zoptymalizować wydajność paneli fotowoltaiczny i pozwolić na uzyskanie nawet do 35% więcej energii!

Pomysł został oparty o naukowe metody oraz fizyczne dane pomiarowe uzyskiwane z czujnika NFC w Twoim telefonie, czyli inaczej technologii radiowej, która umożliwia komunikację między urządzeniami.

Dzięki naszemu algorytmowi uda Ci się:

· zredukować koszty instalacji i skrócić okres zwrotu inwestycji

· położyć panele fotowoltaiczne tam, gdzie jest najwięcej energii słonecznej

· zmniejszyć wpływ zacienienia przez otaczające drzewa i budynki

· ustawić panele w najlepszym kierunku w twoim otoczeniu instalacji

Oprogramowanie ScanTheSun jest nowatorskim podejściem do projektowania efektywnych kosztowo i energetycznie instalacji solarnych. To aplikacja dla każdego, chcącego wykonać natychmiastowy projekt instalacji online z prognozą uzysku energii, jak również dla producentów i instalatorów jako świetne narzędzie do sprzedaży paneli oraz instalacji fotowoltaicznych.

Nagroda została przyznana za “wpływ na rozwój branży fotowoltaicznej poprzez opracowanie I stworzenie innowacyjnej aplikacji ScanTheSun, która przyczynia się do usprawnienia procesów planowania instalacji fotowoltaicznej, a tym samym do zielonej transformacji w Polsce I za granicą. Laureat prezentuje postawę nastawioną na promocję swoich działań wśród ogołu społeczeństwa oraz edukuje nt. związane z ekologią”.

Gratulacje od całej Redakcji!